matkad hinnakiri soovitus soomaa pildid ja jutud tellimine/kontakt
matkad
Kanuumatkad
Mis neil vahet?
Päev, õhtu, öö, hommik
Rabamatkad
Ellujäämiskursus algajaile
Majutus ja telkimine
asukoht ja kaart
hinnakiri
 
saada sõbrale
avalehele
Päev, õhtu, öö, hommik

Kanuumatkad keskpäevases päikeses.Päevased matkad
on kõige levinumad. Matkajad jõuavad keskhommikuks kohale ja ennelõunast matkale. Matkapäev kestab ca kl. 18-19-ni, mille järel siirdutakse kas laagrisse telkima, sauna, grillima või liigutakse kuhugi mujale edasi. Kõige tugevama päikesekiirguse aeg - parim aeg nahka tulipunaseks saada. Sageli on pealelõunal
päris mitmel jõelõigul üsna tugev tuul. Tavaliselt matkajaile vastu puhumas. Kanuumatkad päeval.

Harva on juhtunud ka, et mõni grupp väsitatakse tuule poolt päris ära. Aga matka lõpuks on lihased jälle üles leitud ja rahulolu oma füüsiliste võimete olemasolust päris suur. Päeval käivad enamasti sportlikuma ja kärestikel ümberminemise elamuse püüdjad, rahuliku päeva veetjad ja need, kes matkapäeva enne pikemat õhtuveetmist päeva üheks osaks plaaninud.

Loojangukuma.Õhtused loojangumatkad
Hilisel lõunatunnil jõuavad need matkajad kohale. Pärastlõunal saab kanuudesse ja jõele. Päev on kõige soojem, vesi ka üles köetud, kiiret ei ole. Ujuda ja laisalt allavoolu liikuda, vahepeal ka rabasse laukasse ujuma põigata ja siis jälle edasi. Õhtu eel tuul vaibub. Jõgi on nagu peegel. Päike vajub vähehaaval aina madalamale. varjud jõel pikenevad. Värvid jõepeegeldusel muutuvad sügavamaks. Mõni kärestik ergastab unistama kippuva matkaseltskonna ja nõuab korraks vett pritsides täit tähelepanu, siis saab jälle ringi Loojangukuma jõel.vaadata. Päike vajub. Hämarus hakkab tihenema. Värvid jõel muutuvad juba peaaegu tajutava kiirusega. Õhk jaheneb. Jõe kohale hakkab kerkima kerge uduloor. Ja siis päris viimase videvikuga jõutakse laagrikohta. Saun ja lõke koos grillimisvarustusega ootavad.  Hoopis teistmoodi emotsioon, kui päeval. Sobib neile, kel õhtul kiire ei ole, kes tahaksid koos pärast lõkke ääres istuda, ööd vaadata-kuulata ja võivad järgmisel hommikul kauem magada.

Öömatka piknikÖömatkad 
Kesksuvise pika päeva hämardudes ja lühikese valge öö hakul alustatakse matka. Väikese jõe vaiksel veel püütakse hääletult liikuda ja silmad lahti hoida ning märgata, mis veel või kallastel sünnib. Öö hakul hakkab loodus tegutsema. Kobras võib matkajate vaatevälja sattuda, põder või metskits vee äärde jooma tulla... kes teab, keda veel näha võib. Aga ainult siis, kui tõesti suudad hääletult liikuda. Pimedam aeg ei ole Kanuumatkad kuuvalgel.kuigi pikk.

Sel ajal on paras väike öine piknik maha pidada ning kaasavõetud võileib ja kohvitermos lahti pakkida. Täiskuu ajal peegeldab kuukiir veele ja annab kallastele oma sära. Hommikuhahetuses on õhtuvidevikuga samaväärsed võimalused näha midagi-kedagi niisugust, mida linnas iial ei näe. Mingil hetkel alustab lindude laulukoor oma hommikutervitust ja siis võib lugeda uue päeva täies hiilguses alanuks. Päike kerkib metsa tagant. Jõele veel ei ulatu, kuid kiirtesära on juba läbi puude aimatav. Ja kui päike juba nii kõrgele on jõudmas, et matkajaid soojendama ulatub, on aeg lõpetada. Matkajad on ka inimesed ja harjunud hiljemalt hommikul magama minema.
Vahel aga juhtub nii, et kaunilt alanud päikeseloojang läheb ruttu üle tihedaks pilvituseks ja päädib lõpuks larinal allavoolava vihmaga, ning kaunist kesksuve valgete ööde matkast on saanud pimedusekotis ekslemine, mis võib lõppeda ka kiire pagemisega ülevalt voolava märja ja segadusttekitava pimeduse eest... Aga seda ei juhtu õnneks väga tihti.

Hommikuvalguses.Päikesetõusumatkad
Varahommikul, kui päike on just-just tõusmas ja õhk alles öiselt jahe ning vesi veel eilsest soe, on jõe kohal paras udu. Kohati hõredam, nii et ka läbi on näha, kohati paksem, nii et sõuad kui vati sees. Tuulevaikus. Vesi on peegelsile. Päikese kõrgemale tõustes hakkab udu vähehaaval hajuma. esimesed tuulehood rebivad udulaama auklikuks ja siis on nähtavus juba palju kaugema maa taha.

Kanuumatkad päikesetõusu ajal.Varahommikune lindude rõkkamine. Ja selle ümber suur vaikus. Kala võtab hästi, kui oled seal, kus püüda tohib. Hommikujahedus hakab vähehaaval taanduma, päike hakkab üha enam soojendama. Jõeäärsest suvekodust tuleb varane ärkaja läbi kastemärja rohu hommikusuplust tegema. Ilus, õhkad... On jah. Loodusehuvilised, linnuvaatlejad, piltnikud ja muidu romantikud suudavad selliseks matkaks piisavalt vara ärgata.