matkad soovitus soomaa pildid ja jutud tellimine/kontakt
soovitus
milline jõgi valida?
mida selga panna?
kanuuga kummuli
mida näha saab?
 
avalehele
Milline jõgi valida?

Väikesed jõed on kevadel ja suve algul huvitavad.Valida saab matkaks sobilikke jõelõike Pärnu, Navesti, Halliste, Raudna ja Reiu jõgedel. Ka päevateekonna pikkused võivad olla erinevad - ulatudes kuni mitmekümne kilomeetrini, sõltuvalt sellest, kas tahetakse vee peal aktiivselt tegutseda või lihtsalt jõge ja loodust nautida.

Raudna, Halliste ja Navesti on väga rahuliku vooluga jõed Soomaa Rahvuspargi territooriumil. Kaunis ja puutumatu loodus. Kuivema suvega hakkavad suve teisel poolel veetaimestikku täis kasvama ja jõelt enam väga kaldale vaadet ei ole.

Lemmjõgi on Raudna jõe lisajõgi Soomaa Rahvuspargis - kitsas ja väga käänuline. Sõidetav piisava veehulga korral, kuni jõgi veel veetaimestikku täis pole kasvanud. Väga ilus loodus, meelispaik linnuvaatlejaile.

Pärnu jões on ka suve lõpul piisavalt vett.Pärnu jõgi on meie pikim jõgi. Enamasti parasjagu lai ka. Mitmekülgse kaldamaastikuga ja hulga mõnusate paisuvarede ja kergete kärestikega jõgi on matkajaile enam vaheldusrikkust pakkuv. Pärnu jõe eeliseks on see, et oma suuruse ja veehulga poolest on ta kanuutamiseks mõnus ka suvel ja sügisel, mil enamik teisi väiksemaid jõgesid on veetaimestikku täis kasvanud ja kanuusõit sarnaneb rohkem seisva veega tiigis keset sääsepilve põõsaste vahel trügimisele, kui nauditavale veematkale. Parima kanuusõiduelamuse saab Pärnu jõel, sest Pärnu jõele jäävad kanuumatkad saavad Soomaa väga rahulike jõgedega võrreldes märksa kiirevoolulisema ja kärestikulisema sõiduelamuse osaliseks.

Reiu jõgi on Pärnu jõe väike lisajõgi. Parajalt käänuline ja vaheldusrikka kaldamaastikuga jõgi on kevadel ja suve algul huvitav.  Reiu jõel pidasid süstamatkajad vanasti iga-aastast Reiu süstarallit.