matkad soovitus soomaa pildid ja jutud tellimine/kontakt
pildid ja jutud
Pildialbumid
Ilmari jutunurk
Matkati ju muistegi
Kogutud teosed
 
avalehele
Poisid viiendalt korruselt

Autor: Skautmaster
Vana skautmasteri jutustus

No olin kord ühele militaarsele rühmale ellujäämiskursust tegemas. Tegime oma päevateekonna ära ja jõudsime metsa vahel vana mahajäetud maja juurde. Mahajäetud maja on nagu iga teinegi loodusest leitud käepärane vahend hinge seeshoidmiseks või ka sooja saamiseks kõlbulik. Lubasin nad majja ööbima. Viisin mõned poisid kööki ja andsin ülesande tuli pliidi alla teha ja valmistuda söögitegemiseks. Ise läksin ümber maja muid asju korraldama. Läheb tükk aega mööda, tuleb üks poiss - silmad punased peas ja riided haisevad suitsu järele - minu juurde ja ütleb, et tead, selle pliidiga on miski igavene jama, see on vist ikka täitsa pees ja sinna küll tuld alla ei saa. Läksime siis koos vaatama, ise mõtlesin, et niikuinii jätsid siibri lahti tegemata ja ega seal muud pole.
Jõuame maja juurde- ustest ja akendest ajab halli tomu välja, maja on katusest peaaegu maani paksu suitsu täis, kaks meest on pliidi juures käpuli põrandal ning vehivad vineeritüki ja labidaga suitsu laiali ajada, ise köhivad koledasti ja püüavad selle vahele pliidi alla puhuda, kust selle peale veel paksemat suitsu sisse ajama hakkab...
Ja tead, mida nad olid teinud - radiaatori peal kasvanud, sellised?! Nad olid pliidi praeahju silmini puid täis ladunud ja sinna tule otsa teinud!
No on poisid viiendalt korruselt, vangutas vana skautmaster pead.

Selle loo saatja palus autoriks märkida Skautmasteri. Teemegi siis sedasi.      Kui nüüd keegi lugejaist jutustuses kirjeldatud tegelastega end hingesugulasena tundis, siis võib ta vaadata siia.